Jak rychle zahustit trávník?

Květen je skvělý měsíc, protože dělá s trávníky zázraky. Během pár týdnů dokážete totiž změnit svůj trávník k nepoznání. Vše hraje do karet.

Květen je z pohledu trávníku měsíc, kdy trávy nejvíce odnožují, to znamená, že dokáží nejvíce zahustit trávník. Bohužel to neudělají úplně jen tak sami od sebe. Je potřeba jim pomoci tím, že často sekáte. Je dobré si určit výšku kosení a tu držet týdny. Když budete sekat dvakrát týdně, tak je to skvělé, když třikrát týdně, bude výsledek ještě lepší a dříve. Skutečně v květnu na počtu sečí nešetřete a sekejte, co Vám čas dovolí.

Druhý postup jak zahustit trávník je, dosít ho novými trávami. Dosevem nemyslím nějaké lokální dosetí poškozených míst, ale plošný přesev trávníku v celé ploše. A to dávkou travního osiva 3-4 kg/100 m2.

Jak udělat plošný přesev? Odpověď je zde.

Jak vybrat správnou travní směs se dočtete v tomto článku.

Oba postupy lze realizovat současně a při kosení se nijak nemusí brát ohled na nově doseté trávy, vyjma toho, aby sekačka byla stále co nejostřejší. Není potřeba čekat s kosením, až nové trávy vyrostou, normálně sekáte na svou výšku a nové trávy se přizpůsobí.

Podstatné pro úspěch je, zkracovat trávník jen o 1/3 délky. Čím rychleji tráva roste, tím častěji je potřeba sekat, pokud chcete zachovat určitou výšku.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..