Proč je v dubnu lepší síly na trávníku šetřit

Kroťte svou snahu a nepřežeňte péči o trávník na začátku sezóny. Mnohem důležitější je, si čas a finance rozvrhnout tak, aby Vám vydrželi celou sezónu. Protože jsou z pohledu trávníku mnohem nepříznivější měsíce než je duben, a v těch trávník větší pomoc ocení.

V dubnu se zazelená každý trávník, takže to skutečně nevyžaduje žádnou mimořádnou akci. Nejdůležitější je časté sekání, aby se omezil plevel a trávník rychle zhoustnul.

Tipy na duben

Kdo chce sít trávník, měl by také krotit svou touhu to udělat bez ohledu na počasí. Půda je stále chladná, takže klíčení bude trvat déle než třeba za 14 dní. Ranní mrazíky z tohoto týdne vše zpomalily a pár dnů bude trvat, než se příroda opět rozjede. Nespěchejte, nepřehnojujte, nedělejte velké zásahy pokud je trávník pravidelně udržovaný, uvidíte, že někdy méně je více.

Vertikutaci dělejme až v druhé půlce dubna, kdy je trávník již nastartovaný a bude rychle regenerovat. Tím eliminujete riziko zbytečného zaplevelení prořídlého trávníku.

Pokud plánujete na jaro nějakou větší akci jako třeba aerifikaci, tak jí nechte až na květen. Trávník to ocení a vy o nic nepřijdete.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..