Proč je ŠENA shop jiný

Před dvaceti lety jsem pracoval v jednom hobby řetězci jako nákupčí. Nastoupil jsem tam po škole a ročním studijním pobytu v Austrálii plný energie a elánu. Chtěl jsem pracovat v sekci sekaček, ale nebylo tam místo, tam jsem měl na starosti část sortimentu kolem bazénů. Ale o způsob nákupu sekaček jsem se zajímal. Byl jsem už tehdy nažhaven do vřetenovek díky mé diplomce Rozbor strojů a zařízení pro údržbu golfových hřišť.

Realita řetězce mě však ukázala, že kvalita trávníku, kterou sekačka zákazníkovi vytvoří, je při rozhodování o výběru modelů do sortimentu a výrobců až na posledním místě. Když jsem po dvou letech z firmy odcházel, říkal jsem si, nikdy už nechci prodávat produkty, případně produkty, které sám nevyrábím.

Kritéria výběru sortimentu

Čas však šel dál a postupně jsem prodej produktů cizích značek rozběhl. Když jsem založil ŠENA shop měl jsem pouze tato kritéria pro to, aby produkt byl zařazen do nabídky:

  • osobně vyzkušená kvalita,
  • sortiment musí být přehledný,
  • nebudeme nabízet celý sortiment dané značky.

On když někdo vyrábí skvělý vertikutátor, tak neznamená, že musíme nabízet i jeho štěpkovač pro lesníky. Náš eshop cílí na zákazníky jako jsem já, tedy na ty, kteří trávník mají jako koníček a chtějí mít svojí „speciálku“, které věří. Takže vždy, když vznikne nějaká potřeba, že mi něco v nabídce chybí, tak se snažíme najít to nejlepší na trhu, kde cena dává smysl.

Skoro všichni prodejci, kteří získají zastoupení nějaké značky, tak „narvou“ svůj eshop vším, co daná značka nabízí, bez ohledu na to, zda jejich zákazníci takový široký sortiment požadují a využijí. Široký sortiment vede k tomu, že nabídka je nepřehledná, prodavači ho neznají a nemají zkušenost se všemi produkty, tedy jejich doporučení kopíruje slova výrobce a zákazník nezískává žádnou extra přidanou hodnotu.

Proč novinky v nabídce?

Letos jsme do nabídky zařadili například robotickou sekačku Segway. Skoro rok jsem o její prodej usiloval, sledoval jsem její uvedení na trh, osobně jsem jí testoval v září a pak v prosinci, a na konec jí do sortimentu zařadil, protože v ní vidím pro určitou skupinu zákazníků vidím vysokou užitnou hodnotu. Pozor, nepleťte si to s vysokou kvalitou trávníku, to určitě ne.

U další nové značky v sortimentu EGO to bylo podobné. Víte, že jsme prodávali aku program Stihl – rotační sekačku, fukar, vyžínač, tedy to, co běžný trávníkář potřebuje také. Ale už delší dobu jsem sledoval EGO a zahraniční trávníkáře, kteří produkty této značky testovali. Zaujalo mě to a když jsem před půl rokem řešil, jakými stroji vybavíme naše profesionální trávníkáře, šli jsme otestovat i EGO. Rozhodovali jsme se mezi různými modely sekaček, fukarů i vyžínačů. Nakonec mě ta značka přesvědčila natolik, že jsme její produkty zařadili do nabídky. Jsme schopní dodat zákazníkům veškerý sortiment dané značky, ale v ŠENA shopu máme jen to, co sami používáme.

To nejlepší letos teprve přijde

Uvedený postup platí pro všechny značky, rádi dodáme celý sortiment značky, ale pro zákazníky ŠENA shopu střežíme přehlednou nabídku jako oko v hlavě. To znamená, v nabídce je jen to, co používáme i my. Aktuálně máme v nabídce 22 prvotřídních značek a ještě během jara další dvě přidáme. První značka je český startup, který se zaměřuje na vodu a druhá značka je zahraniční, také se zaměřuje na vodu a její produkty budou brzy globální hit.

A právě toto je naše přidaná hodnota pro naše zákazníky, pro ty, kteří chtějí šetřit čas a netrávit hodiny výběrem a porovnáváním X eshopů, značek a modelů. V ŠENA shopu jsou produkty námi používané, které mají skvělou či mimořádnou kvalitu a rozumnou cenu. Tím šetříme našim zákazníkům čas, peníze a nervy. Vše co potřebují trávníkáři k příjemné péči o trávník najdou na jednom místě.

Rychlost dodání, a skladové zásoby během sezóny jsou samozřejmostí. I proto jsme zvětšili letos náš sklad o dalších 120 paletových míst, což je o cca 5 kamionů, abychom mohli lépe reagovat na silně rostoucí zájem trávníkářů o produkty z ŠENA shopu.

Pokud jsme se dnes nezlepšili, byl to promarněný den.

Tomáš Šena

Proč nemáme určité věci v nabídce?

Pokud zákazníci používají produkt, který není v nabídce ŠENA shopu, mohou se nás zeptat, proč ho nemáme v nabídce. Je několik produktů, které vypadají hodně populárně a ŠENA shop je nemá v nabídce. Dokonce to jsou produkty, které bychom dokázali levně vyrobit sami a dost na tom vydělat, ale prostě nám to nedává smysl. Třeba v tom, že reálně přidělávají práci, nebo, že fungují jen za velmi specifických podmínek, nebo, že jejich kvalita je fakt špatná, nebo nejsou jinak vhodné pro náš trh a naše zákazníky.

Pokud je však něco, co Vám skutečně chybí v naší nabídce, budeme rádi, když nám dáte tip a my služby i nabídku rádi zlepšíme. Ostatně o to se snažíme každý den. A děláme to pro Vás. Jsme přeci Váš ochod.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..