Šenův trávníkářský kalendář 2022

Plán péče o trávník je to, s čím by každý trávníkář měl každou sezónu začít jako první. Jak jsem mnohokrát napsal, o kvalitě trávníku nerozhodují až tak peníze, ani aktuální podmínky, ale především disciplína. Disciplína ve formě pravidelné péče.

Je prokazatelné, že pokud se rozhodnete svému trávníku věnovat za rok např. 40 hodin je zásadní, zda je využijete ve správný čas. Pokud spotřebujete z těchto 40 hodin 30 na pravidelné kosení, zbyde 10 hodin na další práce, především preventivní a regenerační zásahy. Pokud těchto 10 hodin spotřebujete během dubna a zbytek roku už nic jiného nebudete dělat, určitě dosáhnete výrazně horšího výsledku, než když těchto 10 hodin rozdělíte vhodně do celé sezóny.

Dělat správné věci ve správný okamžik

Dělat správné věci ve správný okamžik je rozhodující. Je to nejefektivnější cesta k nadstandardnímu výsledku. Hodně často se hlavně na fotbalových hřištích setkáváme s tím, že kluby dělají ve směs vše, co se má dělat, ale málo z toho dělají ve správný čas a ve správné kvalitě. Výsledkem je, že trávníku těmito nevhodně načasovanými pracemi, navíc mnohdy špatně provedenými, dosáhnou horšího výsledku, než kdyby neudělali nic. Ano, možná to vypadá paradoxně, ale taková je realita.

Pro všechny, kteří nechtějí využít individuální Roční plán péče o trávník, jsme opět aktualizovali v Googlu Šenův trávníkářský kalendář, který si snadno můžete přidat do mobilu a pak uvidíte, kdy jaké práce máte dělat vyjma pravidelného kosení.

Kdy sekat trávník

Kosení, ani zavlažování v kalendáři nejsou, protože to je hodně individuální a každý má jiný den, kdy tyto práce dělá. Každopádně, kdo chce dosáhnut anglického trávníku, nebo aspoň velmi hustého a zdravého pažitu, měl by kosit 2x týdně aspoň v období 15. duben až 30. září. V období kolem 15. května doporučuji sekat až 3x týdně, protože tráva roste nejintenzivněji. Častějším kosením dosáhnete vyšší hustoty trávníku.

Pokud chci trávník hezký na víkend, měl bych ho pokosit v pátek, případně v sobotu dopoledne. Tím pádem by další kosení mělo být v úterý a pak zase pátek, pak úterý a takto stále dokola celou sezónu.

Ostatní akce v kalendáři jsou naplánovány obvykle na sobotu se začátkem v 9:00. Každá akce má v detailu i stručný popisek, který zahrnuje třeba dávkování nebo popis práce.

Jak získat trávníkářský kalendář zdarma?

Stačí jedna věc, zaregistrujte se na www.sena.cz/registrace a po přihlášení uvidíte v horním menu odkaz Kalendář, kde bude položka Tráníkářský kalendář online. Stačí se registrovat a po registraci bude zdarma ke stažení. Přečtěte si prosím důkladně detaily produktu v eshopu. Kalendář neobjednávejte, lze ho stáhnout přímo z detailu produktu zdarma!

  1. Jdi na www.sena.cz.
  2. Registruj se do eshopu vpravo nahoře (pokud registraci máš, přihlas se).
  3. V horním menu klikni na Kalendář.
  4. Jdi do popisku produktu, kde je odkaz na kalendář a postup pro synchronizaci.

2 komentáře: „Šenův trávníkářský kalendář 2022

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..