Transformace na anglický trávník – 3. díl

Podzimní den přinesl dostatek času, abych dokončil 3. díl časosběrného seriálu Transformace na anglický trávník.

Tento seriál jsem se rozhodl natáčet z důvodů, abych ukázal, že péče o trávník je mnohem méně o penězích než o čase. A jde to i bez použití chemie – herbicidů a fungicidů. A ani ta závlaha není nezbytně nutná, pokud dokážete zlepšit zakořenění trávníku.

Účet za 6 měsíců

A jaké náklady jsem s trávníkem měl za první pololetí roku 2021? Nebudu to toho počítat svůj čas a sekání. Náklady jsou spojené s hnojivem, půdními vylepšovači, podpůrnými postřiky.

  • Únor – hnojení Pure Autumn – 16 kg = 960 Kč
  • Duben – hnojení Pure Sport&Golf – 14 kg = 840 Kč
  • Květen – půjčení aerifikátoru 24h = 1999 Kč
  • Květen – půdní vylepšovač Biovin 40 kg = 2398 Kč
  • Květen – půdní vylepšovač Zeolit 50 kg = 998 Kč
  • Květen – přesev Okrasná luxusní směs – 10 kg = 2399 Kč
  • Červen – hnojení Pure Sport&Golf – 12,5 kg = 750 Kč
  • Červen – postřik Chelát železa Fe8% – 420 ml = 360 Kč

CELKEM za 1. pololetí 2021 = 10 704 Kč / 440 m2

Takže celková cena za 6 měsíců péče je cca 25 Kč/m2. A to je cena za péči BEZ chemie a téměř bez zavlažování.

Zatím jsem pro trávník neudělal nic jiného, než co bych pro něj dělal, i kdyby byl v mnohem lepší kondici. To znamená, že běžnou péčí bez chemie a zavlažování dosáhnu po čase obdobného výsledku, jako kdybych založil trávník znovu.

Sami ve videu vidíte, že díky svému povolání mám na trávník obzvláště na jaře hrozně málo času, ale i tak se trávník krok za krokem zlepšuje.

Určitě se najde mnoho z Vás, kteří by to dokázali za dva – tři měsíce. To samozřejmě možné je, ale ukázat rychlou a nákladnou regeneraci není cílem a smyslem tohoto seriálu. Cílem je, aby i lidé, kteří pro trávník „nedýchají“ viděli v delším časovém horizontu, že i zanedbaný trávník lze pozvednout a dostat do takové kondice, že z něj budete mít radost.

Věřím, že v tomto novém díle uslyšíte opět několik nových informací, které doplní Vaší trávníkářskou mozaiku. Po minulém kratším díle jsem se vrátil opět k delší stopáži, nějak více mi k tomuto formátu sedí.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..