Reakce, kterou jsem nečekal

Pátek odpoledne a volá mi na soukromý telefon neznáme číslo…

„Dobrý den, Tomáš Šena.“

„Dobrý den, tady Lynxová, můžete tedy přijet na ten trávník?“ zní z telefonu trošku hrr.

„Prosím? Na jaký trávník, myslíte?“ snažím se zorientovat v trošku zmatené situaci.

„No poslal jste mému muži dopis, že se nám postaráte o trávník… Dopis je na jméno Pavel Lynx.“

„Úplně si nejsem jistý, že bych Vám nyní nějaký dopis posílal. Můžete mi prosím říct, co v něm je?“

„No, píšete tady Dobrý den pane Lynxi…“ a paní čte první věty dopisu. Ten text mi je povědomý, určitě to je můj dopis, ale také vím, že jsem v posledních mnoha letech takový dopis poštou neposílal.

„Dobře, ano, je to ode, mě.“ reaguji. „A kde bydlíte?“ prám se.

„No v Chýni.“

„Aha, tak já zrovna jedu tím směrem, tak se u Vás za 20 minut zastavím a podíváme se na to, co pro Vás můžu udělat.“ Za 20 minut tam parkuji s očekáváním, co se z toho vlastně vyklube.

Zazvonil jsem u domu a přišla mi otevřít postarší drobounká dáma. Pozdravili jsme se, jdeme k trávníku a já jí říkám, jestli by byla tak hodná a mohla mi ukázat ten dopis. Za chvilku ho nese, a už z dálky vidím v hlavičce staré logo ŠENA Greenkeeping. Beru dopis do ruky a rychle hledám datum. A už to vidím – 15. března 2007!

„Paní Lynxová, ten dopis je ale z roku 2007.“ povídám. Paní se chytá za hlavu.

„Já si toho vůbec nevšimla. Probírala jsem poštu po manželovi a objevila to tam. A protože můj trávník nevypadá dobře, tak jsem Vám zavolala.“

„To jste udělala moc dobře. Vůbec nic se neděje, já stále dělám trávníky a s tím Vaším Vám rádi pomůžeme.“

Pak proběhla standardní obhlídka trávníku a rozhovor o rozsahu služeb, které by paní ocenila. Za chvíli bylo vše domluveno.

Dost mi celá situace zvedla náladu, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že někdo bude reagovat na můj dopis po 16 letech a ve finále to je úplně jedno, protože stále je tento 16 let starý dopis aktuální, kontakty platné, služby lepší. Představa, že si pán 16 let schovával můj dopis, pak zemřel a dopis objevila jeho manželka, která netušila, že je tak starý a bez váhání mi zavolala, to je fakt úžasný. Co všechno se v mém i jejím životě za 16 let změnilo. Dle všeho asi skoro všechno, ale jedno je jisté, když mi zavolá, že potřebuje pomoci s trávníkem, jsem připraven. Jak říkám, čas hraje v můj prospěch a teď se to potvrdilo.

A jak moje sestra podotkla, jestli všichni budou reagovat až po 16 letech, tak se teda máme teprve na co těšit…

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..