Návod k trávníku

„Tady je Váš nový trávník.“ říká zahradník.
“ Je to krásné! Děkuji moc. Co s ním mám nyní dělat?“
táže se zákazník.
„Nic, jenom zalívejte, a to pořádně, několikrát denně.“
„A kdy mám hnojit?“
„Letos nehnojte.“
uzavírá instrukce zahradník.

Zažili jste takový rozhovor s někým „nechci říkat zahradník“, s kým jste realizovali svůj vysněný trávník? Zkušený čtenář tohoto blogu si jistě dokáže živě představit, jak trávník asi po roce vypadal. A je jedno jestli to byl kobercový trávník nebo setý. A za jednu sezónu je takových případů nespočet, které se dostanou k nám, a to je jen kapka v moři.

Nebylo by fajn, kdybyste dostali k trávníku jasné instrukce? Prostě návod, co dělat a kdy. Ono takový návod není snadné napsat, aby byl univerzální, protože jiná péče bude o trávník založený v dubnu, jiná v srpnu a jiná na konci září. Koberce a výsev, také velký rozdíl v péči. Jestli je založený do písku nebo do ornice, také znamená jiný přístup. Ale jsou určité principy, které platí vždy.

Před pár lety jsem sepsal Manuál k trávníku. Pár desítek naprosto zásadních rad, které snad zabrání úplně triviálním chybám a dovedou ke kýženému výsledku – krásnému hustému trávníku.

Manuál má 13 částí a každá 24 odstavců. Tu zásadní sem umístím zdarma, preventivně, abych předešel – rychlotrávníkům od rádobyzahradníků a především Vašemu zklamání a vyhozeným penězům. Kompletní manuál je k dispozici zde.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..