Trávníkářský kvíz – otestujte si své znalosti

Pořád něco vysvětluji, učím, ukazuji, přináším a někdy z diskuzí na facebooku by člověk mohl mít pocit, že je to marný, je to marný, je to marný. Ale vzhledem k tomu, že už to takto pro Vás dělám od roku 2006, tak vím, že to marný není, není a není. Mám ohromnou radost, že se povědomí o trávnících v Česku a na Slovensku během mé aktivní kariéry ohromně posunulo.

V roce 2006 si lidé klepali na čelo, když jsem jim říkal, že je potřeba dělat vertikutaci aspoň 3x za rok, nevěřili, že když se bude sekat 2x týdně, že trávník zhoustne, nevěřili, že aerifikace a písek je v podstatě jediná cesta, jak zlepšit utužené podloží trávníku. A i dnes mnozí stále nevěří tomu, že není potřeba zalévat trávník každý den, ani každý týden, že mykorzhizní houby umožňují komunikaci trávníku pod zemí, a že chemickým hnojivům a pesticidům pro domácí použití už dávno odzvonilo…

Ale také dnes už v tráníkářství podniká několik stovek, možná tisíc lidí, na facebooku mistruje ostatní i ten, kdo před rokem nevěděl, co je vřetenová sekačka, eshopů s trávníkářskými věcmi je několik a i velcí hráči na trhu museli své znalosti posunout na vyšší úroveň, aby před zákazníky nebyli za blbce, vznikla první franšíza na péči o trávníky a mnoho dalšího. To je za 17 let ohromný posun, který vnímám. Proto vím, že edukovat, ukazovat, přinášet, netajit, školit a nepovyšovat se má smysl.

Pojďte si vyplnit kvíz, kde si otestujete své všeobecné znalosti o pěstování trávníků a současně zjistíte, co ještě nevíte.

Výhodnocení výsledků

  • 35 – 38 bodů: skvělý výsledek, určitě nejsi začátečník, a tipuji Tě na profesionála
  • 30 – 34 bodů: to podstatné víš, trávníku a vzdělávaní věnuješ hodně času
  • 25 – 29 bodů: z fleku můžeš pracovat v trávníkářském oboru, Tvé znalosti jsou výborné
  • 20 – 24 bodů: výsledek je dobrý, ale otázek, kde si nejsi jistý/á je už víc, pouč se z chyb
  • 15 – 19 bodů: pokud jsi začátečník, je to povzbudivý, jinak je na znalostech nutné zapracovat
  • 10 – 14 bodů: slabší výsledek a než trávníku škodit, nastuduj ještě něco, nebo se s námi poraď
  • 5 – 9 bodů: asi se o trávník moc nestaráš a někdo Ti dal vyplnit dotazník jako kontrolní vzorek 🙂
  • 0 – 4 bodů: jsi dítě štěstěny, pokud jsi měl takovou smůlu, že jsi netrefil ani pět správných odpovědí, využil bych této schopnosti, ale raději v jiném oboru než jsou trávníky.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..