Kalkulačka – na kolik vyjde sezónní hnojivo

Kalkulačka na výpočet nákladů na hnojení trávníku

Na trhu jsou levná hnojiva, dražší a drahá hnojiva od různých výrobců v různých velikostech balení. Každé hnojivo má od výrobce doporučeno různá dávkování a různé intervaly použití.

Účinek hnojiv je krátkodobý, dlouhodobý, případně celoroční. Aby jste se lépe orientovali v posuzování toho, co je výhodná cena a co není výhodná cena, tak jsem pro Vás připravil malou kalkulačku v excelu, jak to snadno spočítat.

V kalkulačce je předvyplněno několik značek hnojiv a v poslední části si můžete doplnit jakékoliv hnojivo, které uvažujete koupit. Stačí když si soubor stáhnete a zadáte správné hodnoty do žlutých polí.

Co je potřeba do cenové kalkulačky zadat?

Soubor ke stažení v Excelu
  • Plochu Vašeho trávníku v m2
  • Celkovou cenu balení vč. DPH
  • Velikost balení v kg
  • Minimální doporučenou dávku v kg/100m2
  • Maximální doporučenou dávku v kg/100m2
  • Maximální počet aplikací za rok
  • Minimální počet aplikací za rok

Zbytek už kalkulačka spočítá za Vás. Častý problém je, že někteří výrobci výše uvedené informace mnohdy neuvádějí jasně a srozumitelně. Například někdo uvádí, že konkrétní balení vystačí na 200 m2 trávníku. A v takovém případě je potřeba si to přepočítat na 100m2. Obecně bych se však takovým hnojivům raději vyhnul, protože výrobce jasně neuvádí na obalu dávkování počet aplikací za rok, tak je z mého pohledu neprůhledný a sám neví, kolik by se mělo aplikovat.

Jedna věc je dobře koupit, ale druhá je, aby hnojivo bylo pro trávník z dlouhodobého pohledu prospěšné. Asi nikdo nechce kvůli pěti krásným dnů si zničit zdraví na celý život. No a podobně to je u trávníků.

Šenův sdílený trávníkářský kalendář je zdarma

Když už máte dobře nakoupeno kvalitní hnojivo, je klíčové dodržovat plán hnojení trávníku. K tomu slouží náš sdílený kalendář v Google. Kalendář je během roku aktualizován s ohledem na vývoj počasí. Zpravidla vždy v sobotu dopoledne jsou v kalendáři zadány úkoly, které je dobré provést.

Pokud se na kalendář podíváte v počítači, tak u každé události je poznámka, kde je například informace, jakou dávku čeho máte použít apod. Kalendář funguje již tři roky a používají ho tisíce trávníkářů pro snadné dodržování trávníkářských lhůt.

Pro získání linku je potřeba být registrován a přihlášen v ŠENA shopu. Kalendář samotný je však zdarma.

Postup, jak si spárovat trávníkářský kalendář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..