Péče o trávník v lednu

Je po vánočních svátcích, první lednový týden. 

Počasí s námi hraje pěknou hru. Před Vánoci napadlo několik centimetrů sněhu, konečně začalo i mrznout. Mysleli jsme si, že přišla paní Zima, a že se budeme radovat ze sněhové nadílky i mrazivých teplot. Ovšem, mezi svátky přišlo výrazné oteplení, až jsme byli chvíli přesvědčeni, že je léto. 

Trávníky by v tuto dobu měly spát, ale jak víme, trávníky nikdy nespí. Jenže při tak vysokých teplotách je trávník velmi zmatený, velmi nervózní, velmi oslabený, velmi hladový.  

Vyšší teploty ještě zdaleka nekončí. Pravá Ladovská zima nás snad ještě čeká. Alespoň my trávníkáři a správci horských středisek, bychom si ji velmi přáli. 

O víkendu, kdy je v trávníkářském kalendáři v plánu hnojení, by se mělo na chvilku ukázat sluníčko. 

Na rychlé pohnojení podzimním hnojivem Autumn je ideální čas. K hnojení můžete použít ruční rozmetadlo nebo rozmetací vozík.

Kořenový systém Vám bude vděčný za draslík (o draslíku budeme podrobněji psát v některém dalším článku). Draslík v těchto teplotách kořeny rychle využijí. Podzimní hnojivo Autumn obsahuje i spoustu dalších živin. Tímto hnojivem posílíte kořenový systém, podpoříte organismy žijící v půdě, aby půdní život, který nevidíme, dobře fungoval. Draslík pomůže trávníku přežít tyto velké teplotní rozdíly posledních dnů. 

Slunce při práci na zahradě, teploty ideální – ani vedro ani mráz. Navíc, příští týden předpověď hlásí déšť, takže se hnojivo rychle rozpustí a rychle se dostane ke kořenům. 

Vyjděte ven na své trávníky a dejte jim najíst. Na jaře Vám tuto porci jídla trávník náležitě vrátí svou rychlou regenerací a dobrým startem do sezony.  

Přejeme vám krásně strávenou část víkendu. 

Autor: Andrea Koderová

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..