Z 0 na 1

Stává se to maximálně jednou za deset let, kdy ze z roku nula přehoupáváme do roku 1. Tentokrát do roku 2021.

Přání do nového roku 2021

Skoro by se dalo říct, že dvoustavový systém: nula = vypnuto, jedna = zapnuto by mohl platit i v našich aktuálních životech.

Kreativní a tvůrčí lidé mají tu výhodu, že se jejich mozek nedá vypnout, ať se okolo nich děje cokoliv. Je známo, že i v koncentračním táboře lidé v rámci možností tvořili, takže je jasné, že lidská potřeba tvořit nejde žádným způsobem umlčet, vypnout.

Možná někteří z Vás se letos dostali do svízelné situace a podlehli chvílemi okolnostem a vypnuli. Ale ohlédněte se za sebou, kolik nových věci jste i přes pandemii vytvořili, kolik práce jste vykonali, a kolik věci jste ve svém životě dokázali změnit. Myslím, že vidíte sami, že rok 2020 nelze považovat za vypnutý nebo nulový. Naučili jsme se toho o sobě i s svém okolí hrozně moc a další roky z toho můžeme těžit.

Letos jsme stlačili pružinu hodně do minima, tak jí nechme ať ta uložená energie v roce 2021 vystřelí naše snahy a sny do vesmíru, ať můžeme těžit z koncentrované chuti svůj život měnit tak, aby nás takováto epidemie zasahovala jen minimálně. Pečujme o své zdraví každý den, hlaďme svou duši každou chvíli, milujme sebe, milujme všechny okolo. Buďme pozitivní, protože pozitivní myšlenky spotřebovávají méně energie než ty negativní.

Jestli mezi ty činnosti, které jste letos zdokonalili patří i pravidelná péče o trávník, tak vězte, že patříte mezi 5% nejbohatších lidí na světě. Proč? Protože máte svůj dům v srdci Evropy, máte na něm okrasnou zahradu a máte čas se věnovat péči o trávník, navíc máte mimořádnou disciplínu. 95% lidí na světě toto nemá.

Péče o trávník je péče o svou duši, děláte to pro svou radost. Také tím pečujete o své nejcennější charakterové vlastnosti – tvořivost, disciplínu, preciznost, smysl pro estetiku, spojení s přírodou, s rostlinami, sluncem, vodou, půdou. To není málo. A pokud jste čerpali i z mých rad, tak máte chuť se stále učit a chcete žít svůj život v současnosti. Nechcete své štěstí stavět na přežitých a zastaralých postupech a znalostech. Smekám před Vámi. Dlouho vím, že Vy, moji čtenáři, fanoušci, zákazníci patříte mezi 5% nejschopnějších lidí. A proto je mi čest Vám pomáhat a sloužit.

Přeji Vám, aby schopnosti, postupy a Váš přístup, který Vás dostal mezi 5% nejlepších, Vám zůstali i v roce 2021. Pracovitost, schopnost se učit jsou vlastnosti, které Vás udrží na špičce v jakékoliv době a na jakékoliv cestě.

Děkuji a přeji Vám pevné zdraví.

PS1: I to zdraví máme ve svých rukách
PS2: Vězte, že pokud nejsem zrovna na telefonu nebo na mailu, tak i tak stále pracuji pro Vás, akorát zrovna třeba potřebuji více klidu, abych ten náš trávníkářský svět posunul zase o kousek dál.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..