Péče o fotbalové hřiště s 50% dotací

Někdy stačí skutečně málo a najednou zjistíte, že jste byli hrozně blízko svého cíle, ale bez nového impulsu byste do cíle možná nikdy nedorazili.

Ano, i tak vidím péči na mnoha obyčejných fotbalových hřištích o hrací plochu, o trávník. Určitá pravidelnost a disciplína je, nějaké prostředky se také poskládají, ale výsledek je pořád takový bídný.

Navíc, běžné fotbalové hřiště je nesčetněkrát více zatěžováno, než špičková plocha na stadionu. Jak to? No, protože na vesnici je jen jedno hřiště, na kterém trénují děti, dorost i dospělí, všichni tam také hrají zápasy. Kdežto na stadionu je jen pár tréninků a jednou za týden až 14 dní mistrovský zápas. Navíc běžné fotbalové hřiště bylo založeno bůhvíkdy a bůhvíjak, což znamená, že často je problém a současně klíč k úspěchu, pod povrchem.

A nebo to je naopak, o hřiště se stará někdo, kdo ví a kdo umí, ale v pokladně prostě nejsou skoro žádné prostředky. Pak se vedení klubu může dohadovat a nakonec schopný správce to vzdá a jde se zase starat o svůj trávník domů.

Abych udělal určitou osvětu, co je potřeba s fotbalovým trávníkem na běžné vesnici, nebo malém městě, dělat a kolik konkrétní práce a materiál mohou stát, pokud je dělá profesionál, tak jsme s mým ŠENA partnerem připravili ceník čtyř variant služeb. To znamená nemusíte nikde složitě zasílat poptávky a zjišťovat. Tady jsou ceny údržby fotbalového hřiště (CENÍK), za které službu skutečně rádi uděláme. Taková péče může přijít jen 5866 Kč/měsíčně včetně hnojiv a ostatního materiálu.

A víte, že můžete žádat o dotaci na provoz svého, nejen fotbalového, klubu až 50 % z celkových nákladů?

Národní sportovní agentura vypsala výzvu „Provoz a údržba 2021“, která je určená  na podporu provozovatelů sportovních zařízení z řad neziskových sportovních organizací. Je připraveno 400 000 000 Kč. Výzva je ZDE. Ale pozor, žádosti se musí podat do 23.12.2020 do 17 hodin!

Ať jste výzvu stihli nebo nebo ne, o trávník se budete muset starat dál. Možná si trávník posekáte sami, to je obecně nejčastější řešení, ale co vertikutace, aerifikace, pískování, přesev, a hlavně pravidelné hnojení? Máte na takový rozsah péče vybavení, máte na to znalosti a hlavně máte na to čas a lidi?

Často se hledá spása v generální rekonstrukci hřiště, nemluvě o nákladech, i tak ve finále s kvalitou hřiště nemusíte být spokojení. Viděl jsem už hodně zrekonstruovaných hřišť, kde po pár měsících se začala navracet předchozí bída trávníku. Pouze systematická komplexní péče o trávník, dokáže udržet hrací plochu TRVALE skvělou i při velké zátěži, i při omezeném rozpočtu.

Údržba fotbalového hřiště – cena

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..