Hnojení trávníku v květnu

Kdo hnojil trávník naposledy začátkem dubna, měl by provést další hnojení nyní. Samozřejmě se interval hnojení trávníku odvíjí od doporučení výrobce hnojiva. Ten, kdo používá holandský PURE Sport&Golf, tak by měl hnojit právě v intervalu cca 6 týdnů. Pokud je trávník hustý, doporučuji před hnojením provést vertikutaci a vyčesání trávníku.

Vzhledem k tomu, že jsou časté přeháňky a příští týden se má oteplit, je vhodná doba celý trávník přesít. Celkové přesetí trávníku doporučuji dělat každý rok, nebo aspoň 1x za dva roky. Kompletním přesetím se trávník oživí tím, že se doplní původní travní druhy. Vždy používejte vyzkoušenou travní směs. Pokud to co máte vypadá a funguje dobře, kuopte opět to samé. Příliš neexperimentujte, mohli byste si zadělat na problém, který se nedá snadno řešit, a to je flekatý trávník způsobený jinak barevnými druhy trav. Víme, že jílek bývá obvykle výrazně světlejší než kostřavy… atd.

Travní směsi, které mám rád:

Luxusní okrasná (VV2): univerzální směs pro super trávníky, není náročná na závlahu, dobře snáší nízké kosení, snaší dobře zátěž, je vhodná do zahrad a parků, obsahuje odrůdy vhodné i do golfových směsí, od greenových  až po fairway.

Okrasná směs s jílkem vytrvalým (VV3/3): směs vhodná do zahrad, lépe snaší vhlčí severnější místa než VV2, obvykle jí používáme právě jako doplněk k VV2 na stinější místa, snaší i velmi nízké kosení na 6-7 mm, má vysokou regenerační schopnost

Směs pro jamkoviště (VV13/1): směs určená pro skutečné golfové greeny s psinečkem tenkým, tato směs vyžaduje nízké kosení a je vhodná i jako okrasná směs na zahradu za podmínky, že se kosí 2x a více týdně, spineček je náročnější na zálivku.

Pro dosev doporučuji použít dávku 4kg osiva na 100 m2. Počítejte s tím, že některé druhy klíčí až 3 týdny. Navíc konkurence stávajícíh trav komplikuje vzcházení nových semen.

 

 

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..