Trávníkář na telefonu

Prosím, aby zákazníci, s kterými jsem byl v poslední době v kontaktu, si tento příspěvek nebrali osobně. K níže uvedenému jsem dozrával několik let a rozhodnutí padlo definitivně až letos. Můžete mít na to jiný pohled než já, ale rád bych neskromně připomněl, že jsem nejdříve dal informace volně k dispozici na tento web zdarma, a když vidím, že to situaci nevyřešilo, přistupuji k druhému logickému kroku. Ke kroku, který nyní popíši.

Nemám problém všem, koho to zajímá poskytnout informace k trávníku. Ostatně to, že jste na tomto blogu je toho hmatatelený důkaz. Mám však několik let rozkol, protože jakmile začne sezóna, tak mi lidé začnou telefonovat a chtějí rady k trávníku. Chtějí se zeptat nejdříve, jestli už mají dělat vertikutaci a po půl hodině už se bavíme, zda to hnojivo, které je pro trávník dobrý, neublíží rybičkám v jezírku… A když udělám takových hovorů za den pět, jsem pro svůj tým nepoužitelný. Nikam nemohu jet do terénu, protože pořád telefonuju, v kanceláři se u mě všechno zasekává. Navíc během telefonování nevydělávám. A já chci, aby mě trávníkaření živilo. Pak mě bude dále těšit. Budu mít možnost se učit nové věci, experimentovat, získávat pro své zákazníky nové poznatky a zkušenosti. A dál je šířit.

Pak jsou samozřejmě lidé, kteří by rádi věděli něco, co se nikde nedočetli, ale zase se naopak ostýchají zavolat. To je úplná škoda.

Rozhodl jsem se, že lidem, kteří mají zájem se mě ptát a konzultovat trávník, nabídnu placenou telefonní konzultaci (detaily zde). Podle mě to je fér. Cenu jsem dal ve srovnání třeba s právníky velice příjemnou, takže si jí může dovolit každý. Vemte si kolik je v republice právníků  a jaké si i přesto účtují hodinové sazby, trávníkářů je pár, a těch, kteří jsou ochotni smysluplně radit je ještě méně.

Jsem rád, že se povědomí o péči o trávník zvyšuje. Bez neustále osvěty a vzdělávání to nejde. Růst zájmu o trávníky je přirozený, není podpořen žádnou masivní reklamou a o to mě to těší více. Když vidím, jak se lidé po mých radách ozývají zpět a jsou s výsledky spokojení a nadšení, tak to si říkám, že je smysl mé práce.

A ještě je jeden pohled. Během telefonní konzultace poradím jednomu člověku během třeba půl hodiny. Když za půl hodiny napíšu radu na blog, tak tím vzdělám a posunu dál několik tisíc lidí najednou.

Připravujeme také malý vzdělávací program praktických trávníkářských školení. Budeme mít základní seminář, pokročilý seminář a specializované tématické semináře.

Jak říkal Tomáš Baťa, jednou vidět je lepší než stokrát slyšet. A bohužel vím, že málokdo si přizná, že neumí sekat trávník. Také jak by mohl umět, když nás to nikdo nenaučil, také víme, že neumíme optimálně zavlažovat, ani s automatickou závlahou a o hnojení a vyživování trávníku víme také pramálo. Bohužel bez těchto základních informací a dovedností nečekejte, že budete mít trávník někdy pod kontrolou. V přátelské rodinné atmosféře si s účastníky kurzu projdeme všechny věci přímo na trávníku rodinného domu. Těšíme se na Vás.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..