Když dojde v létě trávníkářské hnojivo

Za poslední dobu jsme v obchodním světě svědky mnoha dříve těžko představitelných věcí. Trávníkářský svět, aspoň ten náš, se celkem úspěšně zásadním komplikacím vyhýbal. Ale už došlo i na nás a tak se stalo, že holandský výrobce hnojiv má dvouměsíční výpadek surovin a granulovaná hnojiva došla.

Andrea Koderová – trávníkářka

Jak si poradit v takové situaci, aniž byste museli sahat po něčem, co jste si mysleli, že už do trávníku nikdy dávat nechcete? Máme pro Vás několik variant, jak si poradit a ve finále na tom může Váš trávník i profitovat.

Jak nahradit dusíkaté hnojivo v nouzi

Vzhledem k nastalé situaci ohledně výpadku dodávek hnojiv PURE Sport&Golf nabízíme několik rychlých náhradních řešení pro období srpna:

1) Pohnojte podzimním hnojivem PURE AUTUMN v dávce 3,5 kg na 100 m2 (pokud máte ve svých zásobách) – podzimní hnojivo dodá rostlinám potřebný draslík, který posílí kořenový systém, aby přečkal tato velká horka a odolal ataku plísní a houbových chorob.

2) Postříkejte bylinným přípravkem Power Green UNIVERSAL 1 x týdně v dávce 140 ml / 6l vody / 100 m2 – aplikací na list urychlíte dodání potřebných živin a minerálů, trávník posílíte a z části nahradíte hnojení granulovaným hnojivem. Při pravidelné aplikaci do zimy (1x za 14 dní) navíc slouží jako prevence proti podzimním a zimním plísním, zvláště proti plísni sněžné.

3) Aplikujte BIOVIN – hroznový kompost v dávce 20 kg / 100 m2 – podpoří aktivitu půdních mikroorganismů, dodá trávníku potřebné bakterie, které pomohou posílit kořenový systém.

4) Postříkejte bylinným přípravkem PURE TURF MIX K+ 1x za 14 dní v dávce 200 ml / 6l vody / 100 m2 – draslík podpoří kořenový systém. Turf Mix K+ obsahuje: Chelát – zpevní stavbu listu, Yucca – smyje prach a spory plísní a redukuje povrchové napětí, takže se bude lépe vsakovat voda do půdního profilu, Draslík – doplní živiny a posílí odolnost proti suchu a vysokým teplotám.

5) Postříkejte přípravkem PURE CHELÁT Fe 8% 1x za 14 dní v dávce 100ml / 3l vody / 100 m2 – posílí obranyschopnost proti plísním a dalším chorobám.

6) Po odeznění tropického počasí doporučujeme trávník posílit výtažkem z mořských řas PURE ALGA PLANT 1x za 14 dní v dávce 200 ml / 4l vody / 100 m2 – pomůže urychlit novou tvorbu kořenů, celkově posílí rostlinu.

Sami vidíte, že výpadek hnojiv není pro trávník katastrofou, ale situací, která se dá vyřešit několika způsoby. Ať si vyberete jakoukoliv variantu, pořád to bude pro trávník lepší než ho nechat bez živin se sníženou obranyschopností. Zdravému trávníku zdar.

Autoři: Andrea Koderová, Tomáš Šena

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..