Když nám počasí brnká na nervy

Přátelé, jste zmatení díky počasí? Nevíte, zda se držet plánu péče o trávník nebo improvizovat?

Letos asi nejlépe dopadli zatím ti, kteří nespěchali, dobře pohnojili v únoru podzimním hnojivem PURE Autumn a teď vyčkávají.

Únorové hnojení zajistilo, že trávník není s živinami v deficitu a tam, kde má sluníčko, se už zazelenal, a začíná pomalu růst. A to i přesto, že ještě neproběhla aplikace startovací dávkou hnojivem Sport&Golf.

Kdo se držel striktně mých plánů (online nebo Ročního plánu na míru) a pohnojil již Sport&Golf, tak ať ještě vyčká s vertikutací, a doufá, že trávník další týden nočních mrazíků přečká bez úhony.

Kdo ještě nehnojil, tak záleží na nadmořské výšce a stanovišti. Slunné trávníky bych nyní už pohnojil dávkou 3,5 kg/100m2. Než hnojivo začne působit, což může trvat až 5 dní, tak snad nízké teploty definitivně pominou a trávník se příští víkend pořádně nadechne. Vertikutaci odložte až na úplný konec dubna.

Kdo m trávník ve středních a vyšších polohách, počkal bych s hnojením na příští víkend 17. dubna. Avšak už nyní lze aplikovat Biovin, což trávník posílí a pomůže mu lépe zvládnout složité klimatické podmínky.

Nezačínejte jarní péči o trávník vertikutací. Začněte nejprve nastartováním růstu hnojivem. Až teploty vzrostou a trávník bude v plném růstu, pak je čas na vertikutaci. Předčasná jarní vertikutace trávníku škodí.

Tomáš Šena

A nezapomínejte sekat. I když tráva třeba neroste ještě všude stejně rychle, je potřeba zkracovat a zarovnávat, aby trávník nepřerostl. Čím častěji se seká, tím trávník rychleji houstne.

Hnojit či nehnojit trávník, když v noci mrzne?

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..