Plíseň v trávníku po zimě

Přátelé, z počtu Vašich dotazů je jasné, že mnozí z Vás našli po oblevě mnoho míst v trávníku poškozených plísní, nejčastěji plísní sněžnou.

Trávníkářský kalendář, který Vás provede celým rokem.

Co s tím nyní můžete dělat? V podstatě nic. Půda má tak nízkou teplotu, že jakákoliv akce nebude mít efekt. A mechanické akce typu vertikutace dokonce trávníku nyní ublíží více, než když neuděláte nic. Všechno má svůj čas, a je třeba vyčkat. Maso také nedáváte péct do studené trouby.

Je však jedna věc, kterou ještě můžete škody eliminovat. Aktuální teplotní skok nebude trvat do dubna a jistě se opět ochladí a možná opět napadne i sníh. To může způsobit další vlnu plsní a větší rozsah poškození trávníku.

Proto nyní trávník pohnojte podzimním hnojivem, pokud je to více než měsíc od posledního hnojení. Toto hnojivo v tuto dobu způsobí posílení odolnosti trávníku a jeho lepší připravenost na tlak plísní. A co víc, za měsíc díky tomu trávník bude rychleji startovat a regenerovat. Na konci zimy bez živin je trávník obvykle už slabý a nedokáže tak dobře odolávat. Teď je třeba pohnojit. Jiné hnojivo s velkým obsahem dusíku N, povede k většímu množství plísní v půlce března. Takže není hnojivo jako hnojivo. V únoru tedy jen podzimní hnojivo (draslíkaté).

A další akce přijde až v půlce března, pokud tedy nebude ležet sníh. Do té doby prosím zachovejte klid.

Můžete se řídit mým trávníkářským kalendářem, který je na Google, kdo je registrovaný v Šena shopu, tak si ho může zdarma spárovat se svým počítačem či mobilem. Kdo chce plán na míru, může využít Roční plán péče.

Jak získat trávníkářský kalendář?

Stačí jedna věc, zaregistrujte se na www.sena.cz/registrace a po přihlášení uvidíte v horním menu odkaz Kalendář, kde bude položka Trávníkářský kalendář online. Stačí se registrovat a po registraci bude zdarma ke stažení. Přečtěte si prosím důkladně detaily produktu v eshopu. Kalendář neobjednávejte, lze ho stáhnout přímo z detailu produktu zdarma!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..