Poslední hnojení sezónním hnojivem

Přátelé, začalo září a to znamená, že máme poslední dva víkendy na to provést poslední sezónní hnojení trávníku. Hnojivo by totiž mělo působit maximálně do konce října. Pak již není žádoucí, aby tráva příliš rostla. Na začátku listopadu je pak velmi dobré provést hnojení podzimním hnojivem.

Než však nyní pohnojíte, doporučuji udělat podzimní regeneraci trávníku. To znamená, pokud je potřeba:

 • zlikvidovat plevel,
 • provést vertikutaci,
 • vyčesat trávník,
 • přihnojit a kdo letos trávník nepřesíval,
 • tak celý trávník lehce přesít.
 • Pokud chcete skvělý výsledek, můžete trávník potáhnout slaboučkou vrstvičkou baleného trávníkového substrátu (tomu se říká „topdressing“).

A lze samozřejmě udělat také lokální či plošnou aerifikaci trávníku se zapískováním, tu doporučuji udělat u těžkých a udusaných půd.

Právě současné teplé počasí podpoří rychlé vyklíčení osiva, tak aby tráva do zimy stačila posílit a na jaře již byl trávník doplněn o vzrostlé nové rostlinky.

Práci na trávníku si naplánujte jen v takovém rozsahu, který hravě zvládnete. Není cílem se na trávníku odrovnat, ale relaxovat fyzickou prací a pobyt na zahradě si vychutnat 🙂 Budete-li pracovat s láskou, bude výsledek o 100% lepší.

PS: pokud někdo neví, jaké hnojivo nyní použít, doporučuji holandské biohnojivo PURE Sport&Golf a nově také nabízím aerifikační sadu k pronájmu…

5 komentářů: „Poslední hnojení sezónním hnojivem

   1. Přihnojení bych doporučil před aerifikací. Jak dlouho před záleží na typu hnojiva které budete používat (dlouhodobé hnojiva vs. minerální rozpustné hnojiva). Je totiž důležité, aby trávy před takovýmto zásahem nabraly na síle a mohly poté dobře regenerovat. Co se týče pískování, tak záleží na tom, jaké hroty budete pro aerifikaci používat. Pokud využijete plné hroty, tak je lepší pískovat před touto operací (částečné zapravení písku). Pokud však použijete duté hroty, pískovat by se mělo až po aerifikaci…Dosev samozřejmě hned po aerifikaci.

   2. Ano, pokud přihnojíte např. 10 dní před aerifikací, tak je peší předem. Pokud to však chcete udělat v jeden den, tak až po aerifikaci dutými hroty a potom, co jsou uklizeny špunty z aerifikace. Jinak hrozí, že hnojivo seberete a odvezete z trávníku 🙂

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..