Podzimní trávník

A máme tu podzim. Trávníky začínají upadat do zimního spánku, takže se pomalu končí s pravidelným střihem.  I já bych nejraději zalezla. Jenže nemohu.

Musí se z trávníku pravidelně hrabat napadané listí. Ten, kdo tvrdí, že se listí má na trávníku nechávat je blázen a zadělává si na řadu nepříjemností.

Někde na sociálních sítích jsem četla článek, že se listí má na trávníku nechávat. Bohužel nebo bohudík jsem ho nedočetla a hned zapomněla. Vybavil se mi tento týden, když jsem uklízela listí. Už ho ale nemohu najít.

Vzhledem k počasí v posledních pár dnech kolem Prahy a v Praze – je poměrně teplo, vlhko a nesvítí sluníčko – jsou trávníky napadené Fusariozou.

Jedná se o plíseň, kterou v tuto dobu poznáte hned. Pravidelné hnědé skvrny s bílým myceliem nebo bez mycelia. Tráva vypadá, jakoby hnila.

Velmi dobře se jí daří pod listím. Má tam totiž teplo, vlhko a tmu.  Trávník je pak opravdu ošklivý a už nebude tak dobře regenerovat. Takže…. hrabat, hrabat, hrabat, uklízet, uklízet, uklízet.

Určitě  pohnojte podzimním hnojivem s vyšším obsahem draslíku. Pokud máte zasažena větší ložiska, pocukrujte Biovinem a postříkejte Turf mixem.

Biovin dodá dobré bakterie a Turf mix draslík a železo, které se postřikem na list rychleji vstřebá. Jakmile začne svítit sluníčko, začne mráz, plíseň ustoupí.

Hezký zbytek podzimu a péči o trávník nevzdávejte.

Autor: Andrea Koderová

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..