Nesekat trávníky je blbost

V Česku jsou lidé, odborníci, kteří mají přehled a pokud v jejich oboru nastane nějaká nestandardní situace, měli by se ostatní obracet s radou na ně a nevymýšlet řešení za každou cenu sami.

Letos se naplno rozjela problematika sekání-nesekání veřejných trávníků. Najednou by všichni chtěli louky… Ale málokdo ví, že i péče o louku má svá pravidla. Péče o louku rozhodně nespočívá v mulčování trávy!

Víc se rozepisovat nebudu, protože to podstatné zaznělo v tomto článku od Marie Strakové. Zastupitelé, občané, odpůrci i zastánci luk by si tento rozhovor s ní měli přečíst, protože není potřeba vymýšlet nic nového, stačí pouze dodržovat správně to, co je známé přes 100 let.

PS: Když město nevysoutěží firmu na péči o zeleň a pak nesekání prezentuje jako trendy věc, tak jsou to ňoumové. Občané by však měli trvat na svých požadavcích na trávníky pro piknik, pro psy, pro sport, i pro potěchu duše.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..