Co používat na trávník

Když jsem před ,moha lety začal v Mountfieldu mít na starosti výrobu bazénové chemie, vůbec jsem se v množství přípravků nedokázal orientovat. Udělal jsem si v tom pořádek, tabulky, přehledy, diagramy. Postupem času jsem zjistil, že když se člověk o bazén stará pravidelně, tak si vystačí se dvěma přípravky a nestojí ho to žádné velké peníze.

K podobnému poznání jsem dospěl i u trávníku. Co k hezkému trávníku potřebuji?

 • kvalitní sekačku (žací stroj) ideálně s vertikutací a vyčesáním
 • kvalitní hnojivo Pure + rozmetadlo
 • vodu
 • občas Biovin a Armorex
 • kvalitní osivo, které bude k dostání i za několik let

Čím více o trávě vím, tím mi celá problematika přijde jednodušší. Když se potkám s trávníkářem začátečníkem a začnu mu něco vykládat, po hodině si uvědomím, kolik informací dostal, že to těžko zpracuje.

K výše uvedenému platí, že těch věcí k anglickému trávníku není potřeba moc. Ale to největší know-how je, jak s těmi věcmi zacházet a kdy je používat. Abych to mohl sdělit co nejvíce lidem, proto jsem začal psát tento blog.

Určitě najdete lidi (trávníkáře-zahradníky), kteří budou říkat, že používají toto, toto, na tohle toto, atd. Milion věcí. Podstatný je však výsledek. Pokud se v tom množství nezorientujete, budete odsouzeni k neustálému experimentování… Někdy méně, znamená více.

 

Reklamy

4 thoughts on “Co používat na trávník

 1. Marek Rokoský napsal:

  Dobrý den Tomáši,

  super článek, se zájmem Vás čtu. Potřebuji pravidelně dosévat trávník, ale dát za 10 kg osiva přes 2 000 Kč mi přijde hodně, nedokážete obchodovat s něčím pod 1800?

  marek

  Marek Rokoský jednatel

  CxO services s.r.o.

  cell: +420 602 536 717 phone: +420 233 321 850 email: Rokosky@CxOservices.cz

  2016-05-18 15:43 GMT+02:00 „PÉČE O TRÁVNÍK“ :

  > Tomáš Šena posted: „Když jsem před ,moha lety začal v Mountfieldu mít na > starosti výrobu bazénové chemie, vůbec jsem se v množství přípravků > nedokázal orientovat. Udělal jsem si v tom pořádek, tabulky, přehledy, > diagramy. Postupem času jsem zjistil, že když se člověk o bazén“ >

 2. Tomáš Šena napsal:

  Dobrý den Marku, dokážeme my ale nabízíme velmi kavlitní travní směs 10 kg za 1695 Kč… http://swardman.com/cs/travni-osiva/21-travnikova-smes-okrasna-s-jilkem-vytrvalym.html#/hmotnost-10_kg
  Tak doufám, že si koupíte 🙂

  Mějte se
  Tomáš

 3. Tomáš Krajča napsal:

  Bohužel přestali prodávat osivo, které jsem pár let kupoval.Letos jsem zkusil něco nového a má flekatý trávník. Co použít na přesetí trávníku ?

  • Tomáš Šena napsal:

   Dobrý den, pokud nechtěné fleky jsou světlé, používejte osiva s kostčavami bez jílků. Pokud chcete světlejší trávník, tak preferujte osiva s jílkem. Existuje i osivo s kombinací obou druhů s tmavším laděním. Najdete ho v eshopu http://www.swardman.com. Hezký večer Tomáš Šena

Zanechat Odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: