Přišla zima do vsi… kde jsi teplo, kde jsi

Počasí si z nás dělá apríla. Ale to není v dubnu nic mimořádného, akorát letos je to o nějaký ten týden později.

Až teprve tyto chladné dny přejdou, je dobré zahájit dosev trávníku a případně i aerifikace trávníku. Současně je dobré domluvit závlaháře, aby na nás nezapomněl se spuštěním závlahy.

To znamená, že je ten pravý čas udělat tento víkend topdressing spojený s dosevem. Kdo bude hnojit trávník za 14 dní, může klidně vyčkat a spojit to i s hnojením.

Nejčastější chyba při hnojení trávníku je, že lidé pohnojí na začátku sezóny a tím hnojení pro daný rok končí. Skutečně je důležité doplňovat živiny do trávníku průběžně. Jak často?

Každý výrobce hnojiv uvádí na obalu, jaké množství a jak často se má hnojit. Tohoto návodu je potřeba se držet, aby výsledek byl správný. Každý trávník za rok spotřebuje určité množství dusíku a dalších živin, které je nutné doplňovat. Pokud na jaře budete zanedbávat péči, v létě budete z trávníku opět smutní. Ale tomu lze snadno předejít.

Nic není významnějšího v péči o trávník, než pravidelnost. Není nutné dělat úplně vše, ale to co děláte, dělejte pravidelně, jinak i toto je zbytečné!

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..