Co dělat o velikonocích s trávníkem

Spoustu lidí se již chystá na dosevy trávníku. Říkám, že je to šíleně brzy. Půda je pořád hodně studená, takže když nyní vysejete, osivo vzejde ne dříve než za šest týdnů. To nemá cenu uspěchat, nic se tím nezíská.

Teď jediné co má smysl je, začít trávník pomalu probouzet. Nejde říct úplně ideální postup pro každého, protože každý trávník je v jiném stavu. Ale na “naších” trávnících začneme aplikovat Biovin, případně projedeme trávník aerifikatorem s plnými hroty, aby se případná utužená horní “slupka” rozbila a povrch byl propustnější.

Místa, kde jste během zimy chodili pro trávě nejvíce, propíchněte aspoň rycími vidlemi, aby se dostal vzduch do spodních kořenových vrstev. Pokud budete mít po ruce hrstku písku, zapískujte takové místo. Za pár týdnů se Vám to zúročí.

Samozřejmě náročnější trávníkáři se mohou připravit na aplikaci postřiku roztoku železa. Tím se posílí buněčná stěna trav a podpoří se obnovení zeleného vzhledu.

Snad už se teploty začnou trochu zvedat, takže i ten kdo hnojil ještě v předjaří podzimním hnojivem, může aplikovat první dávku sezónního hnojiva. Někdy se tato dávka dává schválně vyšší, aby se přeci jen trávník rychleji nastartoval. Vždy je důležité se řídit návodem výrobce daného hnojiva. Například u biohnojiva Pure Sport&Golf je dávka v sezónně 2,5 kg/ 100 m2, ale první jarní doporučuji 3,5 kg/100 m2.

Biovin zde.

Pure Sport&Golf zde.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..