Suchý trávník – jak regenerovat

Super teplé a suché léto trošku zpustošilo trávníky. Některé s dostatkem vody přežily bez velké úhony, ty bez vody v podstatě vyprahly. Co teď s tím?

Teploty po víkendu padnou dolů. Je čas provést regeneraci, aby trávník co nejdříve opět zářil svěží zelenou.

Jednoduchý pracovní postup:

  1. Pokosení trávníku velmi nízko
  2. Vertikutace trávníku – prořezání
  3. Vyhrabání stařiny – vyčesání
  4. Přesetí celého trávníku – cca 4 kg osiva/ 100m2 – použijte směs, kterou jste původně vyseli. Žádné travní náplasti – to je nesmysl, jen si uděláte trávník flekatý.
  5. Pohnojení trávníku – pokud používáte dlouhodobé hnojivo, tak je to poslední hnojení sezónním hnojivem.
  6. Topdressing – potažení trávníku jemnou vrstvičkou trávníkového baleného substrátu (neobsahuje plevel) – cca 50 litrů substrátu na 10m2 – můžete zaválcovat (není nutné)
  7. Pořádné zavlažení, ideálně deštěm
  8. Udržujte substrát vlhký, jako když zakládáte nový trávník – tím vzejde nové osivo nejrychleji a nejrovnoměrněji
  9. Koste, až původní tráva bude vyšší cca 8cm a sekačku nastavte např. na 5 cm, aby zbytečně nebrala nově vzcházející trávu.

Současně nastává čas i udělat aerifikaci trávníku – propíchání. Kdo nebude regenerovat nyní, může i s aerifikací počkat ještě 2 – 3 týdny. Kdo to chce udělat nyní najednou, předřadí aerifikaci za vertikutaci.

Doporučuji:

4 komentáře: „Suchý trávník – jak regenerovat

  1. Dobrý den,
    Chtěl bych se zeptat, plánuji cca polovině září přesetí části trávníku, kde je hodně řídký. S tím chci spojit i dorovnání děr (trávník je na ornici…). Srovnání roviny udělám jen křemičitým pískem, ale co se týče přesetí, jaký trávníkový substrát byste mi doporučil? Plocha bude cca 500 m2. Na kurzu jste říkal, že volně ložený substrát není úplně udeální, je balený lepší, nebo dá se substrát připravit u Vás?
    Předem děkuji

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..