Hnojení trávníku

Hnojení trávníku je jeden ze tří klíčů k úspěchu. Nezanedbávejte hnojení  a intervaly aplikací dodržujte dle návodu na konkrétním hnojivu.

Až se v červenci a srpnu plíseň zeptá, co jsi dělal s trávníkem v květnu a červnu, co odpovíte? Užíval jsem si jeho jarní krásy, anebo jste dál pracovali na jeho zkvalitnění?

Je to trošku paradox, ale nejvýznamnější zásahy do trávníku by se měly dělat v době, kdy je trávník v nejlepší kondici. Proč? Protože rychle regeneruje a se zásahy se dokáže snadněji vyrovnat. Takže kdo se bojí vertikutace, nechť se do ní pustí v době, kdy trávník je na vrcholu sil. Je to jako se sportem, dejte si maraton  po roce flákání a podvýživy a budete se z něho vzpamatovávat měsíc, nebo rovnou skončíte v márnici. Dejte si maraton, po intenzivním tréninku a uvidíte, že si večer ještě půjdete zajezdit na kole. Takto podobně to funguje i u trávníku.

Necháte-li trávník podusit, dlouhodobým nedostatkem živin nebo vláhy, bude trvat delší dobu, než se vrátí do správné kondice.

Biohnojiva z Holandska více zde.

Reklamy

5 thoughts on “Hnojení trávníku

 1. v tuto chvíli nemáte k dispozici hnojivo co používám. zbylo mi trochu z minule, tak nevím jestli to můžu nakombinovat s NPK? 15-15-15, abych mohl pohnojit tento měsíc dle plánu.
  děkuji Bezouška

  • Tomáš Šena napsal:

   Dobrý den, hnojivo je od pátku odpoledne skladem. Můžete objednávat. Díky velké poptávce nám zásoby mizí rychleji než jsme měli objednáno u dodavatele. Omlouvám se.

   • děkuji, dnes mi děvčata volala.
    kombinace s NPK je možná či nikoliv? Bezouška

   • Tomáš Šena napsal:

    Pokud přehnojíte, zvýšíte si rapidně riziko napadení plísní. Trávník by měl odstat jen tolik, kolik potřebuje. Při kombinaci dvou hnojiv je těžší určit správné dávkování.

 2. dobrý den, dle ročního plánu jsem použil postřik Yucca a Armorex. na září mám podle plánu použít postřik Armorex znova spolu s Biovinem, ale podle detailu přípravků a jejich vlastnosti je uvedeno, že ideální s Biovinem použít postřik Yucca. můžete mi poradit, zda je to správně? děkuji Bezouška

Zanechat Odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: