Hnojení trávníku

Hnojení trávníku je jeden ze tří klíčů k úspěchu. Nezanedbávejte hnojení  a intervaly aplikací dodržujte dle návodu na konkrétním hnojivu.

Až se v červenci a srpnu plíseň zeptá, co jsi dělal s trávníkem v květnu a červnu, co odpovíte? Užíval jsem si jeho jarní krásy, anebo jste dál pracovali na jeho zkvalitnění?

Je to trošku paradox, ale nejvýznamnější zásahy do trávníku by se měly dělat v době, kdy je trávník v nejlepší kondici. Proč? Protože rychle regeneruje a se zásahy se dokáže snadněji vyrovnat. Takže kdo se bojí vertikutace, nechť se do ní pustí v době, kdy trávník je na vrcholu sil. Je to jako se sportem, dejte si maraton  po roce flákání a podvýživy a budete se z něho vzpamatovávat měsíc, nebo rovnou skončíte v márnici. Dejte si maraton, po intenzivním tréninku a uvidíte, že si večer ještě půjdete zajezdit na kole. Takto podobně to funguje i u trávníku.

Necháte-li trávník podusit, dlouhodobým nedostatkem živin nebo vláhy, bude trvat delší dobu, než se vrátí do správné kondice.

Biohnojiva z Holandska více zde.

5 odpovědí na “Hnojení trávníku”

      1. Pokud přehnojíte, zvýšíte si rapidně riziko napadení plísní. Trávník by měl odstat jen tolik, kolik potřebuje. Při kombinaci dvou hnojiv je těžší určit správné dávkování.