Hnojení trávníku

Hnojení trávníku je jeden ze tří klíčů k úspěchu. Nezanedbávejte hnojení  a intervaly aplikací dodržujte dle návodu na konkrétním hnojivu.

Až se v červenci a srpnu plíseň zeptá, co jsi dělal s trávníkem v květnu a červnu, co odpovíte? Užíval jsem si jeho jarní krásy, anebo jste dál pracovali na jeho zkvalitnění?

Je to trošku paradox, ale nejvýznamnější zásahy do trávníku by se měly dělat v době, kdy je trávník v nejlepší kondici. Proč? Protože rychle regeneruje a se zásahy se dokáže snadněji vyrovnat.

Takže kdo se bojí vertikutace, nechť se do ní pustí v době, kdy trávník je na vrcholu sil. Je to jako se sportem, dejte si maraton  po roce flákání a podvýživy a budete se z něho vzpamatovávat měsíc, nebo rovnou skončíte v márnici. Dejte si maraton, po intenzivním tréninku a uvidíte, že si večer ještě půjdete zajezdit na kole. Takto podobně to funguje i u trávníku.

Necháte-li trávník podusit, dlouhodobým nedostatkem živin nebo vláhy, bude trvat delší dobu, než se vrátí do správné kondice.

Organominerální hnojiva z Holandska vs. chemická hnojiva více zde.

5 komentářů: „Hnojení trávníku

      1. Pokud přehnojíte, zvýšíte si rapidně riziko napadení plísní. Trávník by měl odstat jen tolik, kolik potřebuje. Při kombinaci dvou hnojiv je těžší určit správné dávkování.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..