Hnojení trávníku v únoru

Přátelé, po velmi krátkém oddechu je čas podívat se z okna ven, a pokud je sníh již pryč, tak je správná doba připravit si trávník na jaro.

Neřešte plíseň sněžnou, pokud trávník nemá dost živin. Každá houbová choroba to má snadné, když je trávník podvyživený. Buněčná stěna se svraštělá a měkká, ideální stav pro proniknutí choroby do buňky. Vždyť od posledního hnojení uplynulo mnoho týdnů. A zima na většině území nebyla zatím nijak velká. Jak to řešit?

Moje zkušenost lety pověřená ukazuje, že předjarní hnojení podzimním dlouhodobě působícím granulovaným hnojivem (v mém případě biohnojivem Pure Autumn) je ideální prevence proti plísním a dalším houbovým chorobám pro období přechodu zimy na jaro. Časté střídání mrazíků a zase teplejších dnů s trávníkem lehce “cvičí” a pak stačí, aby napadlo trošku sněhu na rozmrzlou zem a podmínky pro vypuknutí plísně sněžné jsou ideální.

Pohnojením trávníku PODZIMNÍM nebo ZIMNÍM hnojivem dodá rostlinám živiny, které posílí obrany schopnost. Toto hnojivo navíc podpoří i růst kořenů, což je klíčové proto, aby trávník během sezóny byl stabilní a zdravý.

Díky únorovému přihnojení bude trávník na jaře zdravější, rychleji se zazelená a i případná regenerace poškozených míst zimou bude rychlejší a kvalitnější.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..