Aplikace hnojiva rukou – odstrašující případ

Nerovnoměrně pohnojený trávník. Aplikace granulí rukou.
Nerovnoměrně pohnojený trávník. Aplikace granulí rukou.

Vím, že to melu pořád dokola, ale pokazit aplikaci hnojiva je do nebe volající chyba. Vždyť nejen, že peníze za hnojivo vyletí komínem, ale i ten vzhled trávníku bolí.

Znám pár lidí, kteří umí aplikovat hnojivo rukou, a není to znát, ale když se dívám do zahrad z auta, tak mnohem víc lidí to ručně nezvládne. Skutečně je rovnoměrnost aplikace hnojiva velmi důležitá a to minimálně ze dvou důvodů. Místa málo pohnojená, jsou náchylná na napadení plísněmi (obzvláště nyní kornatkou) a místa přehnojená, jsou náchylná na napadení plísněmi také.

Přehnojení trávníku je stejně škodlivé jako jeho podvyživení. Akorát opticky přehnojený trávník vypadá lépe než ten podvyživený. Představte si, co by se stalo s vaším tělem, kdybyste pravidelně do sebe rvali velké dávky anabolik. Co by se s vámi za pár let asi stalo. Začaly by vám selhávat základní životní funkce. To samé čeká přehnojovaný trávník.

K aplikaci hnojiva používejte prosím rotační rozmetadla.

 

7 komentářů: „Aplikace hnojiva rukou – odstrašující případ

    1. Dobrý den, mohu doporučit pouze, aby šlo o rozmetadlo, nikoliv sypací vozík. Rozmetadlo na 200m2 můžete mít i do ruky na kličku nebo na malý motorek, anebo kolové rozmetadlo ručně tlačené. Výrobky se liší pouze v životnosti, ale v počátku každý plní svou funkci lépe, než když hnojíte rukou nebo sypacím vozíkem.

      1. Dobrý den, je to jako když chcete zatloukat hřebík paličkou na maso. Jde to, ale s kladívkem to jde lépe a přesněji. Sypací vozík díky úzké štěrbině, nejdříve propustí jemné granule, a velké ve finále třeba ani nevypadnou. Je výrazně těžší navázat jednotlivé jízdy tak, aby nevznikly pruhy přehnojením nebo vynecháním. Přijďte na kurz Domácí trávníkář I., tam Vám to názorně předvedu a porovnáme jednotlivé metody hnojení a jejich přesnost. https://www.facebook.com/events/255817737944789/

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..