Hnojení o prázdninách

Horké a suché léto je i pro trávník velmi náročné. Nedostatkem vláhy či horkými dny dochází k oslabení trávníku a tudíž ke zvýšení rizika napadení trávníku plísní, rzí či jinými především houbovými chorobami. Dovolím si upozornit, že houbičky v trávníku, to znamená viditelné plodnice „nožička a klobouček“, nejsou choroby a kromě estetického dopadu nemají pro trávník žádný negativní dopad.

Plísně a jiné choroby se v trávníku obvykle projevují jako „uschlé“ fleky trávy. Málokdy trávník usychá lokálně, obvyklým důsledkem sucha je plošné seschnutí. U domu, u betonů, pod stromy začíná obvykle schnout dříve než na místech, která jsou více sledovaná a více na nich záleží.

Prevence proti plísním, rzím a jiným patogenům je, jak jste již možná pochopili, v komplexní vyvážené péči o trávník. A proto vznikl tento web 🙂

Pokud jste o prázdninách ještě trávník nehnojili, přihnojte co nejdříve, idelálně před deštěm. Použijte například hnojivo PURE Sport&Golf v dávce 2,5 kg/100 m2. Pokud pravidleně nehnojíte, neshánějete se nyní po postřiku na plíseň, jsou to vesměs vyhozené peníze a energie. Nejdříve je potřeba zmáknout rutinní záležitosti – pravidelné kvalitní kosení, pravidelné dobré hnojení a optimální rovnoměrné zavlažování. Pokud v těchto třech věcech nemáte systém a pevný řád, věnujte energii a prostředky na jeho vytvoření. To je priorita číslo jedna.

Pokud jste hnojili do 14 dnů zpátky a přesto trávník není opět zelený, je potřeba zkontrolovat závlahu a přodloužit dobu zavlažování. Veďte si o všem záznamy, abyste přesně věděli, kdy jste hnojili a jaké množství, kdy jste měnili zavlažování atd. Takové záznamy často pomohou dostat trávník pod kontrolu. Systém v péči o trávník přináší přinejmenším úspory v penězích, ale mnohem častěji i lepší výsledky.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..