Ještě než to letos zabalíte

Přátelé, ještě není úplně jasné, kdy bude poslední seč, počasí je totiž letos zatím velmi dobré. Jsou však dvě věci, které je dobré udělat, co nejdříve.

  1. zazimovat závlahu
  2. pohnojit podzimním hnojivem.

Zazimování závlahy

Ještě se to občas stane, obzvláště u nových závlah, že lidé nejsou informováni, že je důležité před zimou závlahu zazimovat. To obnáší, že se celý systém vyfoukne stlačeným vzduchem, aby se předešlo poškození mrazem. Nejnáchylnější místa na popraskání zmrzlou vodou jsou postřikovače a elektro ventily. Tyto komponenty jsou obvykle z tvrdého (křehkého) plastu a jsou u povrchu.

Hnojení podzimním hnojivem

Podzimní hnojivo se aplikuje pro zvýšení dávky draslíku (K) v půdě. Draslík podporuje růst kořenů. A protože se draslík v půdě lépe pohybuje při nízkých teplotách, je jeho využití rostlinami nejvyšší právě v tomto období. Je potřeba mít na paměti, že trávník v zimě neroste nad povrchem, ale právě pod povrchem. A jak jsou silné a bohaté kořeny, tak je i následně silný a dokonalý trávník nad povrchem. Vše souvisí se vším.

Vždyť přeci, milujeme svůj trávník!

2 komentáře: „Ještě než to letos zabalíte

    1. Dobrý den, poslední dešťe byly vydatné a nevypadá to, že by půda měla nějak rychle vyschnout. Zaleží samozřejmě na složení vegetační vrstvy. Vzhledem ke klesajícím teplotám, už trávník tolik vody nepootřebuje. Pokud hrábnete do půdy a je suchá, tak samozřejmě zalijte. Pokud je půdní profil vlhký není třeba se už zalíváním zabývat.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..